MENU
II Ogólnopolska
Konferencja
Energetyków
Energo Rodeo
Bielsko-Biała 5-7.06.2019

ORGANIZATORZY

BELOS-PLP S.A. jest największym polskim producentem osprzętu sieciowego dla linii WN, SN, NN i nn stacji elektroenergetycznych, działającym w branży elektroenergetycznej od 1947 roku. Spółka Belos-PLP utrzymuje ścisłą współpracę z wiodącymi na rynku biurami projektowymi oraz instytutami naukowo-badawczymi, dzięki czemu nasze wyroby spełniają wymagane normy.

Naszym największym atutem jest wysoka jakość produktów potwierdzona certyfikatami, doceniona w konkursach (m.in. Polska Nagroda Jakości 2006, Puchar Ministra Gospodarki 2012) i przez samych Klientów.

W 2007 roku, po wejściu inwestora strategicznego, firma stała się częścią grupy Preformed Line Products (PLP) – światowego wytwórcy i dostawcy produktów, technologii oraz rozwiązań energetyki i telekomunikacji.

Firma Preformed Line Products (PLP) z siedzibą w Cleveland (Ohio), notowana na NASDAQ:PLPC została założona w 1947 roku. Stanowi obecnie miedzynarodową grupę, która dostarcza swoje wyroby klientom na całym świecie poprzez podległe spółki znajdujące się w takich krajach jak: Australia, Argentyna, Brazylia, Chiny, Francja, Hiszpania, Indonezja, Kanada, Malezja, Meksyk, Nowa Zelandia, Polska, Rosja, RPA, Tajlandia, Wielka Brytania.

www.belos-plp.com.pl

logo-BELOS
logo-ZIAD

Firma powstała w 1974 roku i działa jako przedsiębiorstwo państwowe w resorcie energetyki zawodowejpod nazwą: Ośrodek Wdrażania Postępu Technicznego w Energetyce, a od 1986 roku jako ZIAD - Zakład Informatyki, Automatyki i Doskonalenia Zawodowego. Obecnie ZIAD Bielsko-Biała jest Spółką Akcyjną, której właścicielem jest Gmina Bielsko-Biała.

ZIAD Bielsko-Biała SA jest organizatorem  największych obecnie Międzynarodowych Targów Energetycznych ENERGETAB, w środkowej Europie uważane za największe. W tej inicjatywie uczestniczy praktycznie cały branżowy świat, to znakomite miejsce do spotkań bezpośrednich z największymi autorytetami, specjalistami, decydentami i przede wszystkim z ludźmi energetyki.

www.energetab.pl

Firma prowadzi również kursy i szkolenia w zakresie:

  • bezpieczeństwa pracy dla wszystkich grup zawodowych
  • prac pod napięciem w sieciach niskiego i średniego napięcia do 30 kV
  • kwalifikacji zawodowych  E i D  w zakresie urządzeń energetycznych
  • techniki regulacji i utrzymania urządzeń elektroenergetycznych
  • eksploatacji elektroenergetycznej  automatyki zabezpieczeniowej
  • prowadzenia ruchu sieci na poziomach ODM, ZDR i RDR
  • przygotowania do egzaminów na uprawnienia do obsługi i konserwacji urządzeń dozorowych – uprawnienia UDT
  • usługi informatyczne
  • systemy fotowoltaiczne – akredytacja UDT
  • uprawnienia IMBiGS

Szkolenia doskonalące umiejętności zawodowe pracowników, głownie specjalistów energetyki zawodowej i przemysłowej, organizujemy od ponad 40 lat. Możemy zatem nieskromnie powiedzieć, że dysponujemy ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie oraz odpowiednim, sukcesywnie unowocześnianym zapleczem technicznym, dzięki któremu możemy proponować efektywne szkolenia na odpowiednim poziomie wiedzy i umiejętności.

Wśród proponowanych szkoleń znajdziecie Państwo zarówno związane ze stosowanymi bądź aktualnie wprowadzonymi do eksploatacji urządzeniami i technologiami, jak też szkolenia pomagające zapoznać się z zawiłościami często zmieniających się przepisów prawa i instrukcji oraz uzupełnieniem wiedzy i umiejętności praktycznych, które nie są objęte szkolnictwem powszechnym.

Obok szkoleń przygotowujących do egzaminów na uprawnienia wynikające z prawa energetycznego, w zakresie kwalifikacji wymaganych przy eksploatacji urządzeń energetycznych, z ustawy o dozorze technicznym, z prawa budowlanego (na uprawnienia do obsługi wybranych maszyn i urządzeń budowlanych), oferujemy również doskonalące szkolenia dla automatyków, pracowników nadzoru i wykonawstwa zwłaszcza pod kątem nowych technologii, np. prac pod napięciem w sieciach nN i SN oraz bezpieczeństwa pracy. Coraz częściej organizujemy też szkolenia dedykowane dla określonego Klienta, których tematyka i program są indywidualnie uzgadniane.

www.szkolenie.ziad.bielsko.pl

W różnorodności działalności  firmy zawiera się Kolej Gondolowa na Szyndzielnię. Nowo zmodernizowana w 2017 r. kolej oferuje przejazd sześcioosobowymi, przeszklonymi gondolami. Kolej przewozi rowery i wózki dla niepełnosprawnych. Oferujemy zniżki dla dzieci, zorganizowanych grup, emerytów i rencistów, uczestniczymy w miejskim programie Rodzina +. Przy górnej stacji stoi 18 metrowa wieża widokowa. Ośrodek Dębowiec dysponuje całoroczną koleją kanapową, wyciągiem narciarskim dla dzieci, parkiem linowym, siłownią zewnętrzną, boiskiem sportowym i placem zabaw dla dzieci. Stok Dębowca jest atrakcją nie tylko w lecie, miłośnicy sportów zimowych mogą tam do późnych godzin szusować na nartach.

Na terenie naszej firmy mamy do dyspozycji Hotel Dębowiec **. Położony jest w pięknej, rekreacyjnej dzielnicy Bielska-Białej u podnóża gór - Dębowca i Szyndzielni, z dala od gwaru miasta a jednocześnie niedaleko od jego centrum. Hotel znajduje się zaledwie 1400 m od stacji kolei linowej Szyndzielnia oraz 800 m od wyciągu narciarskiego Dębowiec. Może być bazą wypadową w najpiękniejsze zakątki Beskidu Śląskiego.

www.hoteldebowiec.pl

Usytuowanie hotelu i dobre drogi pozwalają na komfortowy dojazd od strony Katowic, Cieszyna, Krakowa i Żywca. Z dworców PKP i PKS można dojechać autobusem nr 8.

W lipcu 2012 r. pięknie położony pod górami hotel oddano do użytku po gruntownej modernizacji. Hotel dysponuje 200 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2, 3 i 4-osobowych z widokiem na Beskid Śląski i Mały. Przy hotelu znajduje się duży, bezpłatny parking na samochody i autobusy. Każdy pokój posiada łazienkę, telewizor LCD, telefon i dostęp do internetu. Do dyspozycji gości jest restauracja, kawiarnia, część rekreacyjna z placem zabaw dla dzieci oraz nowoczesne, w pełni wyposażone centrum konferencyjne. W holu przy recepcji znajduje się niewielka kawiarnia, która serwuje ciepłe i zimne napoje. Hotel Dębowiec jest doskonałym miejscem dla turystów, rodzin z dziećmi, grup szkoleniowych, integracyjnych oraz na imprezy okolicznościowe, wesela, sympozja i konferencje. Nasz sympatyczny personel gwarantuje profesjonalną obsługę oraz miłą atmosferę.

www.ziad.bielsko.pl